Късен гол в пауърплей издига Шаркс над Уинипег Джетс с 2-1
Global News | 2023-12-13 | 08:28:04

Уинипег Джетс не успяха да се възползват от шанса за втора поредица от пет победи за един месец, падайки от Сан Хосе Шаркс с 2-1 във вторник вечер в Калифорния.

Връщайки се у дома след гостуване от шест мача, Шаркс доминираха над Джетс в ранните минути на мача, надигравайки Уинипег с 11-1 в първите пет минути.

Това доведе до началния гол на Джъстин Бейли, чийто удар от вратата мина встрани от гредата и влезе при 9:17. Това беше първият гол за Бейли от 10 март 2018 г., когато той беше член на Бъфало Сейбърс.

Уинипег отблъскваше стабилно в течение на периода, подсилвайки Макензи Блекууд и докато броячът на ударите нарастваше за Джетс, те намериха изравнителния гол от бивш Shark.

Брендън Дилън спря опит за изчистване от лявата точка и изпрати флоутър в мрежата, който се изплъзна от ръкавицата на Блекууд с малко по-малко от четири минути преди края първи. Това беше неговият пети гол за сезона, свенлив да изравни връх в кариерата си, който отбеляза в Далас преди десетилетие.

Мачът остана равен 1-1 в края на първия, като и двата отбора се регистрираха Общо 15 удара за периода.

Уинипег беше по-силният отбор в началото на втория мач, но Сан Хосе отстъпи, докато и двете страни се опитваха, но не успяха да преодолеят задънената улица. И двата отбора също се провалиха в силовата игра във втория, тъй като резултатът 1-1 се пренесе в третия.

Джетс пренесоха игра през първата половина на финалния фрейм, но все още не успяха да преодолеят Блекууд, проваляйки при четвърти шанс за пауърплей в началото на периода.

Но съмнително плащане на кука на Dylan DeMelo при оставащи 6:26 даде възможност на Sharks с предимство на човека в края на играта.

Уинипег изглеждаше страхотно без игра, когато Дейвид Густафсон нахрани Мейсън Апълтън при 2-в-1, но ударът на Апълтън не успя да попадне в мрежата, изпращайки Акулите обратно в удар 5-в-2, и въпреки че те не го направиха веднага в пари, това доведе до гол за зелена светлина.

След като Логан Стенли изби шайбата от щеката си, преди да успее да я изчисти, Шаркс завъртяха шайбата, което доведе до еднократен удар на Уилям Еклунд който победи Brossoit с 4:51 до края.

Winnipeg получи пета пауър игра, но отново не успя да реализира и не можа да отбележи с Brossoit на пейката, последният клаксон прозвуча при загуба с 2-1.

Brossoit беше стабилен, като спря 30 от 32 изстрела, докато Blackwood беше отличен, отклонявайки 36 изстрела.

Джетс приключват пътуване с четири мача в Лос Анджелис в сряда вечер . Шайбата пада малко след 21:30. с предаване преди мача от 19:30 ч. на 680 CJOB.